Biuro w kontenerze. Co powinny oferować współczesne kontenery biurowe?

 

Biuro w kontenerze? Dlaczego nie! Nowoczesne kontenery biurowe to korzystna cenowo, a przy tym funkcjonalna i wygodna alternatywa dla zwykłego biurowca. Na takie obiekty decyduje się coraz więcej firm także w Polsce!

Wybór właściwej przestrzeni do prowadzenia biznesu posiada bardzo duże znaczenie. Miejsce to nie tylko powinno oferować wymaganą powierzchnię i warunki do działalności, lecz również powinno być reprezentacyjne. Czy te wymagania mogą spełnić gotowe kontenery?

Kontener biurowy – czyli jaki?
Dzisiaj budownictwo modułowe rośnie w siłę. Kontenery są łatwe i szybkie w montażu, dają szerokie możliwości konfiguracji, a także posiadają atrakcyjne ceny. Mogą być używane również do tworzenia przestrzeni biurowych.

Kontenery biurowe to rodzaj kontenerów modułowych – budowli oferowanych w ustandaryzowanych rozmiarach, które można łączyć ze sobą, aby uzyskać odpowiednią konstrukcję. Szeroka gama wyposażenia powoduje, że mogą one tworzyć praktyczne, estetyczne przestrzenie o powierzchni wynoszącej nawet kilkaset metrów kwadratowych.

W kontenerach biurowych mogą znajdować się:
– pomieszczenia biurowe,
– sala konferencyjna,
– hol – recepcja,
– kuchnia i jadalnia,
– łazienka – WC, umywalki.

Dzięki wielu wariantom konfiguracji można stworzyć takie kontenery biurowe, które będą wspierały działalność każdej firmy poszukującej przestrzeni dopasowanej do swoich wymogów.

Wyposażenie kontenerów biurowych
Firmy oferujące kontenery biurowe mogą przygotować je na indywidualne zamówienie, zgodnie z oczekiwaniami klientów.

Przykładowe wyposażenie kontenerów biurowych:
– okna i witryny w dowolnych wielkościach – także z roletami,
– drzwi zewnętrzne – pełne lub przeszklone,
– schody wewnętrzne, zewnętrzne – w budowlach piętrowych,
– instalacja elektryczna – oświetlenie, grzejniki,
– instalacja sanitarna – wodno-kanalizacyjna,
– klimatyzacja,
– zewnętrzne podesty.

Kontenery mogą być malowane na różne kolory, aby stworzyć przestrzeń wpisującą się w założenia wizerunkowe firmy.

Tak różnorodne rozwiązania powodują, że kontener biurowy może zastąpić zwyczajne biuro w budynku murowanym. Sprawdzi się zarówno jako biuro tymczasowe, na przykład dla firmy budowlanej, która potrzebuje przestrzeni biurowej dla pracowników w pobliżu nowej inwestycji, jak również jako biuro stałe, które może posłużyć na lata.

Budownictwo modułowe na bazie kontenerów stanowi zatem bardzo dobrą alternatywę dla zwykłych biur. To sposób, aby uzyskać indywidualnie dopasowaną przestrzeń biurową w krótkim czasie – bez przepłacania!