Zasady gry w laser tag

 

Laser tag jest doskonałą alternatywą dla popularnego paintballu. Zabawa wygląda bardzo podobnie, jednak nie musimy się martwić o to, że zostaniemy postrzeleni, ponieważ strzał laserem jest całkowicie bezbolesny.

Amunicja
Klasyczny paintball wykorzystuje amunicję kulkową wypełnioną w środku kolorową farbą. Dzięki takiemu rozwiązaniu ślady strzałów zostają na ubraniach i łatwo poznać, kto został trafiony. Jest to bardzo emocjonujące, jednak pomimo używania ubrań ochronnych trafienia są bardzo bolesne.

Pomieszczenie do gry
Dlatego wiele osób rezygnuje z gry w paintball, ponieważ posiadają zbyt niski próg bólu i nie chcą narażać się na taki dyskomfort. Laserowy paintball jest przygotowany specjalnie z myślą o takich osobach. Gra w laser taga przeprowadzana jest w specjalnej sali, która wygląda jak labirynt ze ścianami o różnych wielkościach. W pomieszczeniu ustawione są przeszkody, które umożliwiają ukrycie się przed przeciwnikami. Każdy uczestnik powinien na sobie posiadać kamizelkę z podświetlonym polem. W te miejsce może zostać trafiony z pistoletu na laser. Jeżeli zależy nam na trafieniu to powinniśmy celować dokładnie w oświetlone pole.

Zdobywanie punktów
Celny strzał powoduje zdobycie punktu dla naszej drużyny oraz chwilową dezaktywację osoby, która została trafiona. W pomieszczeniu przez cały czas panuje ciemność, dlatego powinniśmy szczególnie uważać. Takie warunki sprawiają, że bardzo łatwo się potknąć i nabawić się kontuzji. Osoby, które rozpoczynają grę w laser taga powinny pamiętać o wyborze właściwego stroju. Należy pamiętać o ciemnych kolorach oraz kroju sportowym, który umożliwi swobodne poruszanie. Warto zdecydować się na materiały, dzięki którym ciało będzie mogło swobodnie oddychać. Jedna sesja laser taga jest bardzo męcząca i dlatego warto zadbać o wzmocnienie wytrzymałości. Nie można zapominać o właściwych butach, które będą nie tylko wygodne, ale również wytrzymałe.

Rozgrzewka
Przed rozpoczęciem zabawy warto przeprowadzić wstępną rozgrzewkę oraz rozciąganie. Pozwoli to przygotować organizm do ciężkiego wysiłku fizycznego i pomoże zapobiec potencjalnym kontuzjom. Niezbędna jest również woda mineralna, dzięki której będzie można ugasić pragnienie. Laserowy paintball jest doskonałą grą zespołową, w której największą rolę odgrywa współpraca i właściwe zgranie członków drużyny. Wyzwalana adrenalina pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne oraz fizyczne. Regularna gra w laser taga pomaga w dużym stopniu obniżyć stres. Osoby, które cierpią na bezsenność również powinny odczuć bezpośredni wpływ laser taga na ich jakość snu.