Mosty porcelanowe w Tarnowskich Górach – czy każdy gabinet stomatologiczny podejmie się ich wykonania?

Gabinety stomatologiczne w Tarnowskich Górach oferują szeroką gamę uzupełnień protetycznych. Są to też mosty porcelanowe. Czym wyróżniają się takie protezy? Kiedy sprawdzą się najlepiej? Jaki gabinet może je wykonać?

Czym jest most porcelanowy?
Most porcelanowy to rodzaj mocowanego na stałe uzupełnienia protetycznego, które ma na celu odbudowę częściowych lub całkowitych braków zębowych w łuku górnym i dolnym.

Proteza ta zawdzięcza swoją nazwę konstrukcji przypominającej most. Do jej wykonania stosowana jest wysokiej jakości porcelana. To materiał o dużej wytrzymałości, który jednocześnie cechuje się estetycznym wyglądem – doskonale imituje naturalne zęby. Most może być wykonany całkowicie z ceramiki, na cyrkonie lub na podbudowie ze stopów metali.

Kiedy stosuje się mosty porcelanowe?
Mosty protetyczne używane są wtedy, gdy konieczne jest trwałe, estetyczne uzupełnienie braków zębowych. Mogą posłużyć do uzupełnienia jednego, dwóch, a nawet trzech punktów. Osadzane są na dwóch zębach filarowych, na wkładach koronowo-korzeniowych lub na implantach stomatologicznych.

Zalety mostów protetycznych:
– naturalny wygląd zębów,
– wieloletnia trwałość,
– stałe uzupełnienie,
– natychmiastowy efekt,
– odzyskanie poprawnego zgryzu,
– estetyczny wygląd twarzy.

Jak zakłada się mostki z porcelany?
Mosty protetyczne najczęściej realizuje się podczas trzech wizyt. W trakcie pierwszej stomatolog prowadzi diagnostykę i pobiera wyciski, podczas drugiej wykonuje się przymiarkę, natomiast na trzeciej zakłada się finalną wersję mostu.

Gdy most zakładany jest na zębach naturalnych pacjenta, muszą być one odpowiednio przygotowane – stomatolog szlifuje je tak, aby osadzić na nich uprzednio dopasowane uzupełnienie. Niekiedy pojawia się konieczność przeleczenia zębów filarowych kanałowo.

Most porcelanowy w Tarnowskich Górach – gdzie można go wykonać?
Protetyczne mosty porcelanowe w Tarnowskich Górach są oferowane wyłącznie w prywatnych gabinetach stomatologicznych. Niestety, nie ma możliwości wykonania takiego uzupełnienia protetycznego w ramach ubezpieczenia NFZ.

Żeby wykonać most protetyczny w Tarnowskich Górach, warto wcześniej zapoznać się z ofertami różnych gabinetów dentystycznych, a także sprawdzić opinie na ich temat, aby wybrać takiego specjalistę, który będzie mógł wykonać protezę profesjonalnie.

Za mosty porcelanowe w Tarnowskich Górach należy zapłacić najczęściej od 1000 do 1500 złotych za jeden punkt. Dolicza się też koszty dodatkowe, między innymi badania, znieczulenia, ewentualnych wkładów koronowo-korzeniowych, implantów.