Czym są szczotki walcowe?

Obecnie w wielu gałęziach przemysłowych wykorzystywane są niezawodne podczas użytkowania szczotki. Dzięki tym produktom wykonywanie wielu czynności związanych z czyszczeniem powierzchni przebiega bardzo szybko oraz sprawnie. Czym charakteryzują się szczotki walcowe?

Trwałe i niezawodne szczotki przemysłowe

Obecnie zastosowanie szczotek przemysłowych jest bardzo wszechstronne. Oferowane przez wielu producentów szczotki walcowe znalazły powszechne zastosowanie w branży komunalnej, w przemyśle spożywczym oraz mechanicznym.

Wszystkie oferowane szczotki są wykonane z wysokiej jakości tworzywa poliamidowego polipropylenowego oraz polietylenowego, dzięki czemu są one bardzo odporne na wysoką temperaturę. Ponadto posiadają one wszystkie niezbędne atesty do stosowania w przemyśle spożywczym.

Materiały używane do produkcji poszczególnych szczotek walcowatych są w pełni sprawdzone, a ich konstrukcja jest zawsze odpowiednio dostosowana do wykonywania poszczególnych czynności.

Wszystkie oferowane szczotki techniczne walcowe charakteryzuje ogromna wytrzymałość, niezawodność podczas czyszczenia oraz relatywnie długi cykl użytkowania. I co najważniejsze każda oferowana na rynku szczotka jest produkowana w taki sposób, że jest dostosowana technicznie do późniejszej regeneracji.

Rodzaje szczotek walcowych

Obecnie wybór szczotek na rynku jest ogromny. Pośród wielu oferowanych produktów ogromna popularnością cieszą się trwałe oraz niezawodne podczas użytkowania szczotki walcowe. Można wyróżnić następujące rodzaje szczotek walcowych:

– szczotki na korpusie z tworzywa sztucznego,
– szczotki segmentowe,
– szczotki zwijane z szczotek pasmowych,
– oraz szczotki walcowe 180 stopni o prosty montażu.

Szerokie zastosowanie szczotek walcowych

Zastosowanie poszczególnych szczotek walcowych jest bardzo szerokie. Poszczególne, tego typu produkty służą do zmiatania, mycia, szlifowania, gratowania, czyszczenia oraz wykonywania wielu innych, ważnych czynności.

Pośród oferowanych szczotek ogromna popularnością wśród klientów cieszą się:

– szczotki do czyszczenia transporterów,
– szczotki walcowe do mycia warzyw,
– szczotki do mycia taśmociągów,
– szczotki do mycia paneli solarnych,
– szczotki do omiatania tarcicy,
– szczotki do omiatania desek heblowanych, płyt meblowych oraz warstwowych,
– szczotki do dogładzania etykiet.

Szczotki o korpusie z tworzywa sztucznego

Ogromną niezawodnością odznaczają się także szczotki na korpusie z tworzywa sztucznego, które to są wykonywane w technologii wtłaczania włókien do korpusu z uprzednio nawierconymi otworami. Korpusy tych niezawodnych szczotek są przeważnie wykonywane nie tylko z polietylenu, polipropylenu, lecz także z aluminium oraz stali nierdzewnej i PVC.

Korpusy tych szczotek składają się z zazębiających się sprzęgieł oraz dwóch tulejek stanowiących blokadę szczotek. Rozwiązanie materiałowe poszczególnych szczotek daje im bardzo dużą odporność mechaniczną. Dzięki bogatej ofercie każdy klient zainteresowany zakupem może wybrać szczotki idealne dla swoich potrzeb.